.

HABER - ARŞİV

1.Uluslar arası Türk Tıp Tarihi Kongresi-10. Ulusal Türk Tıp Tarihi Kongresi Konya Selçuk Üniversitesi: 20-24 Mayıs 2008 tarihinde Türk Tıp Tarihi Kurumu ve Konya Selçuk Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen kongreye vakıf başkanımız Prof.Dr.Ayla SAN 2002 yılında kaleme almış olduğu Anadolu Böbrek Vakfı yayınlarımızdan olan Türk Nefroloji Tarihi sunumuyla katılmış ve beğeni toplamıştır. Nefroloji bilim dalının tarihsel gelişim sürecinin tüm detayları ile anlatıldığı bilimsel sunum tüm kongre katılımcılarına Nefroloji tarihi adına çok faydalı bilgiler aktarmıştır.

***

10.Ulusal Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Kongresi: 21-25 Mayıs 2008 tarihleri arasında Antalya Golf Beach Resort Hotel’de gerçekleştirilen kongrede Vakıf Başkanımız Prof.Dr.Ayla SAN Klinik Nefroloji’de Temel Yaklaşımlar konulu bir oturuma Oturum Başkanlığı yapmıştır

***

Dünya Böbrek Günü nedeniyle Ufuk Üniversitesi Nefroloji Bilim Dalı ve Anadolu Böbrek Vakfı'nın işbirliği içinde  düzenlenen toplantımız 13 Mart 2008 tarihinde, Ufuk Üniversitesi Konferans Salonu'nda başarıyla gerçekleştirildi.

 

Copyright (c) 2000 anadolubv.org.tr. Tüm Hakları Saklıdır.